spermintAz illóolaj nem más, mint a növények védekező- és immunrendszere. Az illóolaj a növény lelke. Egy 100 % -ban természetes, aromás és illékony anyag, melyet a növények gyökrereiból, leveleiből, virágaiból, gyümölcseiből, esteleg gyantáiból nyerenek. Az összetétele, valamint, hogy honnan nyerhető ki, meghatározza a kinyerés módját is. 

 

 

 

A növényekből való kinyerésükre többféle módszer létezik:

extrahálás
sajtolás
enfleurage (pomádés eljárás)
desztilláció

 

Extrahálás:

Oldószeres kivonás, akkor alkalmazzák, amikor az illóolajok kivonása vízgőz-desztillációval nehezen vagy egyáltalán nem oldható meg.
 
Az oldószeres kivonás illékony vagy nem illó oldószerrel történhet alacsony vagy magasabb hőmérsékleten.

Az illékony oldószeres extrakciót melegen végzik, az oldószer forráspontjától függő hőmérsékleten. Ilyen anyagok a petroléter, az aceton, a metil- és etilalkohol.

Illóolajokon kívül a kivonat tartalmazhat más, az oldószer(-ek)ben oldódó anyagokat is (gyanta, zsír, viasz, festékanyagok).
 
 

Sajtolás:

A hőmérséklet-emelkedésre érzékeny illóolajoknál (citrusfélék) alkalmazzák.

A Citrus-félék illóolaja már 100 °C-on is károsodik, ezért desztillációval nem nyerhető belőlük jó minőségű illóolaj.

Az illóolajat hideg úton sajtolják a termésfalból, vagy pépesítés után centrifugálással nyerik ki.
 
 

Enfleurage  ( ejtsd: enflörázs ) vagy pomád:

Érzékeny, virágszirmokból nyert illóolajoknál alkalmazzák azoknál a növényeknél amelyek illóolajai más módon nem vonhatók ki maradéktalanul.

Általában a liliom, tubarózsa, erdei ibolya, narancsvirág, jázmin, stb. illóolajának kivonására használják.

Üveglapokat 1-2 mm vastagon bevonnak sertészsírral, erre rakják a virágszirmokat. Egy-két nap után ezeket eltávolítják, majd újabb sziromréteget raknak rá. Ezt többször megismétlik, majd végül a felvett illóolajat a zsírból alkohollal kivonják.
 

Desztilláció:

Ez a legelterjedtebb módja az illóolajok kinyerésének. Lényege, hogy a folyadékokat gőzzé alakítjuk a forráspontjukon, majd a keletkező gőzt hűtéssel folyadékká alakítjuk. A desztillátum összetevőit elválasztják egymástól az eltérő fajsúlyuk alapján.

Hidrodesztilláció:egymással nem elegyedő illékony folyadékok, víz és vízben nem oldódó folyadékok (illóolajok) együttes desztillációja. A hidrodesztillációnak három fajtája van:
 
  • vízdesztilláció (a növényi részt vízbe teszik és együtt melegítik)
  • víz- és gőzdesztilláció (a növény és a víz egy edényben, de egymástól elkülönítve található) 
  • gőzdesztilláció (lepárláshoz a gőzt más forrásból vezetik a lepárlóüstbe - ezt alkalmazzák leggyakrabban)

 

 

 
Pin It

Több mód is a rendelkezésedre áll, hogy hozzájuss a termékekhez és elmerülhess az esszenciális olajok csodálatos világába, és megtapasztalhasd terápiás hatásukat.

Közvetett módon, regisztráció nélkül

Ha nem szeretnél regisztrálni, nem szeretnél adminisztrációval bíbelődni, de szeretnéd a termékeket kedvező áron, erre is van lehetőseged. 

Közvetlenül saját fiókból

Saját fiók létrehozásával része leszel a törzsvásárlói programnak, mely jelentős árengedményt biztosít neked, mellette pedig hónapról-hónapra hűségpontok jóváírására és ajándékokra is számíthatsz.

Válassz az alábbiak közül: 

Közvetett módon, regisztráció nélkül 

kozvetettenHa nem szeretnél regisztrálni, nem szeretnél adminisztrációval bíbelődni, de szeretnéd a termékeket kedvező áron, erre is van lehetőseged. Bővebben...

Közvetlenül saját fiókból

webshopSaját fiók létrehozásával része leszel a törzsvásárlói programnak, mely jelentős árengedményt biztosít neked, mellette pedig hónapról-hónapra hűségpontok jóváírására és ajándékokra is számíthatsz. Bővebben... 

Hírlevél

Kérem a hírleveleket, DM anyagokat!

Elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatót

Kapcsolatfelvétel

Név: Jakus Csilla
Email: info@oilsforyou.hu
Telefon: +36305643520

Facebook

©2020 Készítette: VideóSúgó ::: Webhosting: Mobilbarát.hu